زمان کنونی: 2024/06/29, 02:40 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

زمان کنونی: 2024/06/29, 02:40 PM

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشکلات شما در پخش زيرنويس

نویسنده پیام
REZ1
بازنشسته تیم ترجمه

اعتبار: 205.0
ارسال: #1
مشکلات شما در پخش زيرنويس
اگه مشکلي در پخش زير نويس داريد ميتونيد سوالاتتون رو مترح کنيد تا اينجا به کمک دوستان بهش پاسخ بديم.
معمولا" مشکل در پخش زير نويس فايل هاي تصويري براي همه پيش اومده . اين تاپيک هم براي رفع مشکلات زير نويس از قبيل هماهنگ نبودن - خط ميخي بودن زير نويس و برعکس نوشتن زير نويس در پخش کنندها و... است.
يکي از روش هاي هماهنگ کردن زيرنويس با فايل هاي تصويري بريا کساني که از برنامه km player استفاده مينن از کليد هاي { و } است و براي کساني که از gom pleyer استفاده ميکنن ميتونن با کليد هاي > و < خيلي راحت زمان زیر نویس رو تعغیر بدن و با تصوير هماهنگ کنن.
روش هاي ديگه اي هم وجود داره که با استفاده از برنامه هاي مختلف ميشه زيرنويس ها رو هماهنک کرد که تو اين تاپیک توضيحاتش داده شده.
يه روش هم براي اينکه زيرنويس رو از حالت خط ميخي در آورد اينه :
Start -> Control Panel -> Date, Time, Language, and Regional Options -> Regional and Language Options->Advanced
بعد روي قسمت ... select an item to گزينه Farsi (فارسي) رو انتخاب کنيدسيستم ري استارت ميشه و بعد زير نويس به صورت صحيح اجرا ميشه.
البته اين روش ممکنه هميشه اجرايي نباشه و در غير اينصورت بايد از برنامه Subtitle Processor استفاده شه.
سعی میکنم روش حل مشکلات و کار کردن با برنامه های زیر نویس رو اینجا بزارم
2011/09/21 10:33 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
farshad
キャプテン翼の生成

اعتبار: 1019.0
ارسال: #2
RE: مشکلات شما در پخش زيرنويس
من چند تا کدک خفن دارم واسه کسایی که مشکل دیدن زیرنویس و مخصوصا دیدن **a رو دارن . بعدا میزارمشون . حتی اسم برنامه هاشم به گوشتون نخورده . واسه من که خیلی جواب داد .
مشکل بعضی خرچنگ قوراغه ها هم بخاطر فرمت ذخیره شده ی ANSI و Unicode و ایناشه . باید تو سابتایتل ورک شاپ اول چکش کنید تا مطمئن شید فارسی فارسیه بعد یه Subrip ازش بگیرید . ورد زیرنویس به برنامه سابتایل ورک شاپ هم باید **a و Srt باشه اما هرکار میکنید باید با فرمت ANSI ذخیره کنید تا وارد بشه وگرنه برنامه قبول نمیکنه .

تاپیک دانلود برنامه های مربوط به ویرایش زیرنویس فارسی
(آخرین ویرایش در این ارسال: 2011/09/22 12:28 AM، توسط farshad.)
2011/09/22 12:24 AM
Yu_chan
Red King

ارسال: #3
RE: مشکلات شما در پخش زيرنويس
من یه مشکلی دارم!
زیر نویس تو KM player نشون داده میشه ولی برعکس!
چیکار کنم که درست خونده بشه؟!
2016/01/16 02:40 PM
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  از کدوم پخش کننده ی تصویری استفاده میکنید ؟ Carrow 20 7,195 2017/12/22 10:36 AM
آخرین ارسال: Judy
  رفع مشکلات نرم افزاری Carrow 177 65,420 2017/01/03 11:39 PM
آخرین ارسال: haruta
  بخش آموزش كار با نرم افزارهای زيرنويس farshad 0 2,280 2010/08/15 07:17 PM
آخرین ارسال: farshad

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان